“Düne dönmenin faydası yok, çünkü o zamanlar farklı bir insandım.” Alıce

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
yukarı

30 Gün Boyunca Bağımsız Üyelik!

Mubi, sanat filmlerinden kült yapımlara, festival filmlerinden çok değerli belgesellere geniş ve değerli seçkileri ile insana, sinemanın nefis bir arşivini açıyor. Mubi, Türk markası olup dünya çapında değerli bir platformdur. Her neredeysen orada izle özelliği, film indirebilme gibi imkanları var. Modern ve klasik sinemadan anlamam, festival filmlerinde sıkılıyorum diyenler için dünyalarını değiştirme fırsatı olarak gördüğümüz bir kampanyaları var bu ara. Kendi deyimiyle film eleştirmeni olmayan, sadece sinemayı filan seven Melikşah Altuntaş’la yaptıkları işbirliği ile MUBI’yi 30 gün ücretsiz deneme imkanınız var. Bu otuz günü değerlendirmek ve yeni bakış açıları kazanabilmek için çok süper hareket. Tüm zamanların en efsane yönetmenlerinden bugünün en iyilerine, başka hiçbir platformda bulamayacağınız her gün yeni film seçkisi, bol bol bilgilendirme ve önerileri ile değer görmeyi hakeden bir platform. 

Önemli olan insanın kendine değer katmayı bilmesi ve istemesi. Hayata karşı farkındalığı artıran kitaplar olduğu kadar filmler ve yönetmenler de vardır. Anlamaya çalışmak isteyenin okuyup, araştırıp bu deneyimi gerçekleştirmekle son bulmadığı bir dünya sinema ve MUBI ile Melikşah Altuntaş da bu dünyayı ücretsiz keşfetme şansı sunuyor. Değerlendirmeniz, naçizane tavsiyemizdir. Hem izlediğiniz bir film neden hayatınızı değiştirmesin?

Unutmadan, hem bir birey ve değerlerine saygılı bir insan olarak sevdiğimiz hem de düşüncelerine çok değer verdiğimiz Melikşah Altuntaş’ı ve kendisinin @bazinefisfilmler @bazinefisdiziler hesaplarını muazzam öneriler için takip etmenizi tavsiye ederiz.

Jacques Tati sözüyle bitirmek isterim; 

“Ben istiyorum ki; film, siz sinema salonunu terk ettikten sonra başlasın.”

“Biz” olmak, “Ben” olabilmekten geçer. “Ben” olabilmek hakikati aramaktan, kendini keşfetmekten…Ben kendimi keşfettikçe güzelleştim. Ben kendimi keşfettikçe evreni keşfettim. Ben evreni keşfettikçe öfkemi dindirdim. Hakikatin ne kadar yakınımda durduğunu, önümdeki engeller nedeniyle göremedim. Korkularımın yerine merakımı koydum ve elime kalemi aldım üç sene önce… Bitmek tükenmek bilmeyen merakım yolumu aydınlatan ışık oldu, kitaplar en yakın arkadaşlarım, bugün hayatta olmayan binlerce deha dostum oldu… Hiçbirini kendime saklayamazdım. Bu kadar bencil olmak, insanın yaradılışına tersti. Hakikatin nerede durduğunu görüyorum artık, beni hiçbir güç ondan alıkoyamaz…İnanın! Cesur olun! Dönüşün! Değişime ayak uydurun! Gelecek biz’im, çünkü zaman biz’iz.

YORUM YAP