“Düne dönmenin faydası yok, çünkü o zamanlar farklı bir insandım.” Alıce

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
yukarı

5G teknolojisi kullanılmaya başlandığında neler olacak?

5G teknolojisi, 24 Ghz ila 90 Ghz arasında yayına başlayıp dünya çapında kullanılmaya başlandığında neler olacak?

5Gsinyalleri yayıldığında insan vücudunun, derisinin yandığı hissine kapıldığı çünkü bunun nedeninin, insan vücudunun bir anten görevi gördüğü ve bu sayede diğer frekanslar ile etkileşime geçtiğini söylüyorlar. 

5G teknolojisinin tüm dünyada kullanması ile her sokakta yayın yapan 5G kutuları karşımıza çıkacak!

5G hakkında endişelendiren şey ise her 3 ila 10 ev arasında bir verici gerektireceği! Evinizin önüne yerleştirilmiş küçük bir hücresel alandan bahsediyoruz. Bu sinyaller 24 Ghz ila 90 Ghz arasında. Bu, çok yoğun bir kablosuz radyasyonun vücudumuza yayılması anlamına geliyor. Bu da yüksek frekansların saniyede daha fazla dalga boyutu yaratması, nabzımızın daha hızlı atması demek.

Diğer bir deyişle 5G, insanlık için sürdürülemez sağlık harcamaları demek! 

Ayrıca, şu an 5G için 20.000 uydunun dünyanın etrafına yerleştirilmesi planlanıyor. 

5G teknolojisinin sağlığımız, kamu güvenliğimiz için ciddi bir sorun olduğu net gözüküyor. Şu an kullandığımız 4G teknolojisi nedeniyle hayatımıza yansıyan sıkıntıların ne olduğunu ölçemiyor olsak bile, yeni ve daha test edilmemiş bir teknoloji olan 5G’yi dünyanın kullanımına sunarken dünyada yaşayan her insan, hayvan ve canlı için büyük tehlikeler yaratacağını unutmamalıyız!

Umarım 5G teknolojisine Türkiye olarak geçmeyiz! Ya da geçeceksek şu an Amerikanın yaptığı gibi 5G teknolojisi adı altında maksimum 90Ghz frekans yerine, maksimum 39 Ghz frekans kullanabiliriz ki bu bile sağlığımız için yeterince tehlikeli!

İnsan sağlığının teknolojiden çok daha değerli olduğunu, Covid-19 süresini yaşadığımız şu günlerde çok net görüyoruz ve maalesef bu süreçte teknolojinin insan ölümlerini engelleyemediğine şahit oluyoruz! 

5G Teknolojisini Kurma Yarışı Hangi Ülkeler Arasında Sürüyor? 

Amerika ve Çin.

Peki neden? 

4G, seninle telefonun arasında bir platformdu!

Ancak 5G, bir network.

Yani 5G’yi kuran, yöneten olur!

Neyi yönetir? 

Dünyada en değerli şey ne?

Altın mı? Para mı? Petrol mü? 

Cevap: Data! Gerçek Data!

Düşünün; nesnelerin interneti ile tüm cihazlar birbirine bağlı ve sizin her anınız, her yaptığınız; sesiniz, görüntünüz, alışkanlıklarınız, rutinleriniz; gittiğiniz yerler, yedikleriniz yani tüm özel hayatınız, esasında bilgi, yani data.

Düşünün; bu her gün, her saat, her dakika devamlı akan data, nerelerde kullanılır!? Ne kadar eder? 

Bir Tek Sigorta Şirketlerini Kandıramıyorlar!

Bana dünyanın herhangi bir yerindeki sağlık sigortası firmalarından birinin, cep telefonu radyasyonunu kapsayan herhangi bir ürün yükümlülüğünü gösterebilir misiniz? 

Gösterememe nedeniniz: Sağlık sigortası firmaları endüstrinin çalışmalarına inanmıyor ve aldanmıyor!

Zaten amaç insan sağlığı olsaydı bu dünyada başta sigara olmak üzere birçok ürün asla satılamazdı!

Evde Kullandığınız WiFi Yönlendiricilerinin (Router) 5 GHz Frekansını Sakın Açmayın, Kullanmayın!

Her yeni teknolojik cihaz daha önceki modelden daha hızlı ve daha yeni olaraknortaya çıktığında, hepimiz heyecanlanıyoruz.

Sakın unutmayın: Daha hızlı ve teknolojiyle ilgili her şey her zaman iyi demek değildir…

Çoğumuzun, evde bir WiFi yönlendiricisi olmasının ne kadar tehlikeli bir şey olabileceği hakkında en ufak fikri yoktur. (Özellikle beyin gelişimi devam eden çocuklar için çok tehlikelidir.)

ABD Beyin Tümörü Derneği’nden Kevin Mottus , elektromanyetik spekturumun RF Radyasyon bölümünde, frekans arttıkça, canlı organizmalar için tehlikenin de arttığını söylüyor.

Dünya Sağlık Örgütü RF Radyasyonu’nu genel olarak olası bir “kanserojen”, yani “kansere neden” olarak sınıflandırmıştır. Nedeni ise vücudumuzdaki DNA ipliklerini hücreler içinde bölebilir. Ve bu RF Radyasyonu’na yüksek dozda maruz kalan insanlarda kanser oranları yaklaşık 3 kat daha yüksektir.

Düşünün, beşnci nesil (5G) hayatımıza girdiğinde, sağlığımızın çok daha kötüleşeceği kesin! Çünkü 5G cihazları 24 GHz ile 90 GHz frekansında çalışacak.

Düşünün; ben size 5GHz kullanmayın derken karşımıza 24 GHz ile 90 GHz frekanslar çıkacak.

5G’nin hayatımıza girmesi ile kesin olan tek şey; artık sağlık harcamalarımıza çok daha fazla oara harcamak zorunda kalacağımız.

Peki WiFi Etkisini Nasıl Azaltabilirsiniz?

Yatmadan önce kablosuz bağlantıyı kapatın!

WiFi sinyali uyku sırasında beyine etki edebilir,vücudun derin dinlenmesini engelleyebilir; bu yüzden yatmadan önce kapatmak iyi fikirdir. (Konu ile ilgili birçok uzman da kullanmadığınızda internetinizi kapatmanızı önerir.)

Birçok WiFi yönlendirici modelinde, WiFi bağlantısını otomatik olarak kapatmayı ve her gün aynı saatte açmayı mğmkğn kılan özellikler vardır, bu da bu amaç için yararlı olacaktır.

Kurucu ve Ajans Başkanı @Zadaca Dijital Medya | Girişimci | Danışman | Konuşmacı | Ve Daha İyi Bir Dünya İçin Merkezi Olmayan Teknolojiyle İlgileniyor!

YORUM YAP