“Düne dönmenin faydası yok, çünkü o zamanlar farklı bir insandım.” Alıce

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
yukarı

7’den 70’e

Biraz önce bir şey okudum ve sinir krizi geçirdim gerçekten. Kontrolü kaybetmek ve ne kadar makam, mercii varsa listeleyerek, gerçek yüzlerini yazarak yüzlerine tükürmek istiyorum ama gerçekten gereksiz bir uğraş olur. Değmezler. Anlatacak çok daha güzel şeyler var dünyada.

Şöyle diyordu Sputnik Twitter hesabından;

“74 yaşındaki Trump, 77 yaşındaki rakibi Biden’ın ‘kolunu kaldıramıyor oluşuyla’ dalga geçti.” sptnkne.ws/DZgV

Muazzam. İnanılmaz şeyler izliyoruz dünya çapında. Etrafımız sarılmış durumda ve ben artık aşırı sıkıldım bu zeka geriliğinden. Yetmişlerine gelmiş insanların yaptığına bakın yahu. Bırakın bizim gibi yetişkinleri, bugünün çocukları bile bu zavallılardan daha iyi yönetir durumları. Çünkü çocuklar en azından cesurdur. 7’den 70’e gelene kadar yaşadıkları şu korkak hayatlara bir bakın lütfen. Aptal politikalar, kirli ve kanlı ticaretler, savaşlar, sömürü, yönetme hırsı, cinayetler, insanlık suçları sayısız kötülük ve ömür boyu insanlık suçlarına yardım ve yataklık… Yazık bunların yaşadığı hayata! Yazık bunların kullandığı oksijenden suya, dokundukları taşa, toprağa, ne kadar evren parçacığı varsa, yazık! Ne yapacaklarını bilmedikleri bir dünya dolusu parayla, silahlarla, her türden askerleriyle adeta 7 yaşında bir çocukken oynadıkları oyunlardan oynuyorlar insanlıkla. Üstelik böylesi dev bir manyaklık için fazla salaklar. Belirli bir yaştan sonra zekaları asla gelişmemiş. Tam anlamıyla ne yaptığını bilmeyen hastalıklı ruhlarıyla kan emiyorlar dünya liderleri. İnsanlığa insanca yaşam sunmak ya amaçları… Kim bunlar, kim?

Yetmiş senede bir gün bile mi insan aydınlanmaz yahu? Bu kadar mi karanlık tarafta kaldınız? Böylesi bir korkunçluğun baş kahramanları onlar gibi görünebilirler, oysa hiçbir şeyler. Bunların hepsi özel olarak seçilmiş modeller, rezillik. Bunları sahneye çıkaranlar insanlığı öylesine küçük ve aptal görüyor ki seçtikleri adaylara bakınca anlıyorsun, zor değil yani. Zahmete bile girmemişler. Bunlara layık görmüşler bizi. Biz seyretmek zorunda mıyız sizin hiç de komik olmayan soytarılarınızı, ne halt edecekseniz edin, anladık, lakin biraz zeki olsunlar en azından, biz de biraz zevk alalım! Ya da geçin bir kenara oturun artık çünkü insanlık bundan fazlasını hak ediyor. Vermeniz gereken hesaplardan, karşımıza böyle tipler çıkararak kaçamazsınız.

Bu haberden sonra bir sürü ülkenin liderine, onların bakanlarına bir kez daha baktım. Korkunç. Vay insanlığın haline! İnanılmaz gerçekten, onlar da kendi aralarında bizim gibi bölünerek, ötekileştirerek yönetiliyorlar. Bunların da kaderinde böyle bir pandemi var mesela. Zor. Sindemik durumlar bunlar. Kendilerini kontrol edemeyecek kadar berbat hallerde, bulundukları mevkilere bakın. Hastalar. Hem de çok hasta. Katman katman yayılmış hastalık.

Yetmişlerinde hasta olmak normal derdik ama bunlar başka… Yediden yetmişe bir ömür, böylesi mental hastalık sahibi olan tarafta bulunmaktansa yarattıkları bugünde sıradan bir insan olarak salgın hastalıklardan korunmaya çalıştığımız için şükürler olsun bence. İnsanız en azından. Böyle aciz, şuursuz değiliz. Özgürlük de dilenmiyoruz biz kimseden, hepimizde doğuştan var olan bir şey zaten. Marifet gibi bunu paketleyip satmaya çalışmalarınız gerçekten çok onur kırıcı ve sinir bozucu. İnsan olmak kadar basit bir şeyi de kimseyle tartışacak değiliz herhalde, ve inanmayacaksınız ama her birimizde beyin mevcut. Lütfen bunu kabul edin artık: Çuvalladınız. Tek istediğimiz artık etrafta zeki birilerini görmek. Şartlar gözden geçirilmeli, bunu siz de biliyorsunuz. Sıkıldık. Biz bundan çok daha iyisini hak ediyoruz ve bu mümkün, biliyoruz.

Talep etmek artık insanların biraz vicdanları varsa yapmak zorunda oldukları bir şeye dönüşmüştür. İnsanlığın hakkını talep etmek hesap sormak bütün insanların sorumluluğudur. Yediden yetmişe hiçbirimiz bunu hak etmiyoruz. Bunların bize okulda öğrettiği ekonomi bile palavra, sömürü öğretisi. Her arz kendi talebini falan yaratmaz. Ama her bir talep fark yaratır!

“Biz” olmak, “Ben” olabilmekten geçer. “Ben” olabilmek hakikati aramaktan, kendini keşfetmekten…Ben kendimi keşfettikçe güzelleştim. Ben kendimi keşfettikçe evreni keşfettim. Ben evreni keşfettikçe öfkemi dindirdim. Hakikatin ne kadar yakınımda durduğunu, önümdeki engeller nedeniyle göremedim. Korkularımın yerine merakımı koydum ve elime kalemi aldım üç sene önce… Bitmek tükenmek bilmeyen merakım yolumu aydınlatan ışık oldu, kitaplar en yakın arkadaşlarım, bugün hayatta olmayan binlerce deha dostum oldu… Hiçbirini kendime saklayamazdım. Bu kadar bencil olmak, insanın yaradılışına tersti. Hakikatin nerede durduğunu görüyorum artık, beni hiçbir güç ondan alıkoyamaz…İnanın! Cesur olun! Dönüşün! Değişime ayak uydurun! Gelecek biz’im, çünkü zaman biz’iz.

YORUM YAP