“Düne dönmenin faydası yok, çünkü o zamanlar farklı bir insandım.” Alıce

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
yukarı

Anaokulunda Anayasa İhlali!

Okuduğum bu haber karşısında dilim tutuldu. Korkunç! Velilerin uzaktan eğitimde bazı hizmetleri almadıklarını için indirim talep etmesi üzerine öfkelenen okul yönetimi kalan ayların ödenmiş tüm ücretlerini iade ederek çocukların eşyalarını koli ile eve göndermiş.

Öğrencilerin kaydını silen, velileri e-okul sisteminden atan bu zihniyeti anlayabilmek mümkün değil. Bu yapılan anayasamız tarafından güvence altına alınmış olan eğitim hakkının ihlalidir, her ne sebepten olursa olsun bir eğitim kurumu tarafından yapılması trajikomiktir. Bu okulun sahibinin cüret ettiği bu davranış neden geri ve sığ oluğumuzun kanıtı niteliğinde. Okul müdürünün kendisine ulaşan bir veliye “Talebinizi doğrudan bana iletmek yerine okul sahibine de ilettiğiniz için sonuç bu oldu. Yapacağım bir şey yok” diyerek görüşmeyi sonlandırması ise insanlık suçudur. Eğitimi böyle cahil ve kötü insanların eline bırakırsan hayatını da çalarlar, geleceğimizi de…

“Biz” olmak, “Ben” olabilmekten geçer. “Ben” olabilmek hakikati aramaktan, kendini keşfetmekten…Ben kendimi keşfettikçe güzelleştim. Ben kendimi keşfettikçe evreni keşfettim. Ben evreni keşfettikçe öfkemi dindirdim. Hakikatin ne kadar yakınımda durduğunu, önümdeki engeller nedeniyle göremedim. Korkularımın yerine merakımı koydum ve elime kalemi aldım üç sene önce… Bitmek tükenmek bilmeyen merakım yolumu aydınlatan ışık oldu, kitaplar en yakın arkadaşlarım, bugün hayatta olmayan binlerce deha dostum oldu… Hiçbirini kendime saklayamazdım. Bu kadar bencil olmak, insanın yaradılışına tersti. Hakikatin nerede durduğunu görüyorum artık, beni hiçbir güç ondan alıkoyamaz…İnanın! Cesur olun! Dönüşün! Değişime ayak uydurun! Gelecek biz’im, çünkü zaman biz’iz.

YORUM YAP