“Düne dönmenin faydası yok, çünkü o zamanlar farklı bir insandım.” Alıce

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
yukarı

Anne Frank

Anne Frank, Kitty adını verdiği günlüğünün sayfalarına bir ergen olarak başlar, gözlerinizin önünde akıl almaz bir hızla büyür. Büyümek zorundadır. Bir Yahudi olarak, 2. Dünya Savaşı’nda, babasının Amsterdam’daki iş yerinin gizli arka odalarında, ailesi ve aile dostlarıyla 25 ay saklanarak yaşamıştır.

Anne Frank’in Günlüğü, 20. yüzyılın en dayanıklı belgelerinden. Ne yazık ki 91 yıl önce bugün doğan Anne, yaşananlara dayanamadı, 15 yaşında toplama kampında, muhtemelen tifüsten öldü. Geride her ergen ve yetişkinin okuması gereken sevgili Kitty’sini bıraktı.

“Her şeye rağmen insanların özde sahiden iyi olduğuna hala inanıyorum. Yarından umutlarımı kaos, acı çekme ve ölüm üzerine kurmam mümkün değil. Dünyanın git gide vahşete büründüğünü görüyorum, hız kesmeden yaklaşmakta olan, sonunda bizi de yok edecek fırtınayı duyuyorum, milyonlarca insanın çektiği acıyı hissedebiliyorum. Yine de başımı kaldırıp göğe baktığımda, her şeyin yoluna gireceğini düşünüyorum, bu zalimliğin de sonu gelecek, barış ve huzur yeniden hakim olacak.”

MSGSÜ Sinema TV’de eğitim aldı. Prodüksiyon ve post prodüksiyon alanlarında çalıştı. Bugün, editör, çevirmen ve yazar olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

YORUM YAP