“Düne dönmenin faydası yok, çünkü o zamanlar farklı bir insandım.” Alıce

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
yukarı

Dikkat Manipüle Edildiniz; Wayfair!

Dün ve bugün, Wayfair skandalını Pizzagate olaylar zincirinin bir parçası olarak alan Twitter çalkalandı; Wayfair çocuk kaçakçılığı çetesi yürütüyor dendi. Wayfair sitesinde, kayıp çocukların isimleriyle örtüştüğü söylenen ilanlarda, mobilyaların fahiş fiyatlarla satılması konuşuldu.

Wayfair Operasyon Başkanı Bill Hutcherson’ın, Ghislaine Maxwell ile tanışıyor olması şüpheleri pekiştiriyordu. Jeffrey Epstein ve Pizza Gate olaylarıyla ilgisi var Maxwell adlı bu kadının, Epstein’e çocuk tedarik ettiği söyleniyor. Kendisi 3 Temmuz’da tutuklanmıştı, daha yargı önüne çıkacak.

Ortada belge olmadığı için Wayfair olayını bir komplo teorisi olarak aldık. Dünyada çocuk ticareti gerçekten var ve akıl almaz rakamların döndüğü bir pazar. Ancak Wayfair olayında aklımıza yatmayan şeyler vardı.

* Teknoloji artık sınırsızlığın sınırında iken, her şey dijital olarak takip edilebiliyorken, çocuk ticareti yapanlar neden özel kodlu kırılamaz link yerine açık link kullansın?

* Deep web diye bir şey var; kadın, organ, uyuşturucu, silah, ne ararsanız var orada. Neden satışları oradan yapmıyorlar?

* İnsan kaçakçılığı için bir bota binmek bile 5000 dolardan başlarken çocuklar neden bu kadar ucuza alınıp satılsın?

Türkiye’den internet kullanıcıları Trendyol sitesinde de fahiş fiyatlı çocuk giyim ürünleri tespit ettiler. Trendyol ürün fiyatlandırmasını satıcıların yaptığını açıkladı, girilen fiyatların sürekli kontrol edildiğini ancak arada böyle hatalar olabildiğini savundu ve şüpheli ilanlar derhal kaldırıldı. Ne var ki linç başlamıştı.

Derken Teyit. org Wayfair iddialarını yalanladı. Teyit.org’a göre ürünlerdeki yüksek fiyatlandırmaların sorumlusu Wayfair değil, tedarikçi firmalar. Ayrıca ürün başlıklarında ismi geçtiği söylenen çocukların bir kısmı çoktan sağ salim bulunmuş.

Bu süreçte Trendyol linçin kurbanı oldu. Böylesi bir başarıyı gerçekleştirmiş girişimcimiz Demet Mutlu’ya ayıp edildi. Ortada bir belge yokken Trendyol’a yüklenen internet kullanıcılarına sormak istiyoruz: Ensar Vakfı olaylarında da böyle ateşli bir duruş sergilediniz mi?

 

“Biz” olmak, “Ben” olabilmekten geçer. “Ben” olabilmek hakikati aramaktan, kendini keşfetmekten…Ben kendimi keşfettikçe güzelleştim. Ben kendimi keşfettikçe evreni keşfettim. Ben evreni keşfettikçe öfkemi dindirdim. Hakikatin ne kadar yakınımda durduğunu, önümdeki engeller nedeniyle göremedim. Korkularımın yerine merakımı koydum ve elime kalemi aldım üç sene önce… Bitmek tükenmek bilmeyen merakım yolumu aydınlatan ışık oldu, kitaplar en yakın arkadaşlarım, bugün hayatta olmayan binlerce deha dostum oldu… Hiçbirini kendime saklayamazdım. Bu kadar bencil olmak, insanın yaradılışına tersti. Hakikatin nerede durduğunu görüyorum artık, beni hiçbir güç ondan alıkoyamaz…İnanın! Cesur olun! Dönüşün! Değişime ayak uydurun! Gelecek biz’im, çünkü zaman biz’iz.

YORUM YAP