“Düne dönmenin faydası yok, çünkü o zamanlar farklı bir insandım.” Alıce

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
yukarı

Eğer güvenliğiniz ve gizliliğiniz hakkında endişeleriniz varsa, hemen Signal’e geçin!

Gerçek olan çok yakında WhatsApp ve Facebook’un reklamları artık kişiye özel reklam göstermek için telefonunuzda yaptığınız her şeyi izlemeye başlayacağıdır! Şu anda bile WhatsApp’da yazdığımız bir konuda Facebook sayfanızda reklam görüyorsanız şaşırmayın!

Neden Signal?

Signal, tıpkı WhatsApp gibi (açık, güvenli ve özel olması dışında) tamamen açık kaynaklı, ücretsiz, güvenli bir anlık mesajlaşma platformudur. Signal, Android, iOS ve masaüstünüz için de tüm uygulamalara sahiptir. Signal da metin, resim, video, sesli ve görüntülü arama, belgeleri ve grup mesajlaşmasını destekliyor. Belirli mesajlarınızı veya konuları istediğiniz bir süre sonra otomatik bir şekilde ayarlayabileceğiniz bir özellik de ayrıca mevcuttur. Signal’da ayrıca yapmış olacağınız sohbetlerinizin ekran görüntülerini karşı taraftan alınmasını engelleyecek ekran güvenliği de mevcuttur.

En önemlisi Signal’ı kullanarak birini aradığınızda ya da onunla yazışırken, birileri bağlandığınız internet trafiğini izliyor olsa bile arka tarafta kimsenin bilemeyeceği gizli bir kod üretiliyor. Signal bu gizli kodu iki kelimeye dönüştürüyor ve bu iki kelime her iki telefonun ekranında gösteriliyor. Her iki tarafında bu iki kelimenin aynı olduğunu görmesi ile güvenli görüşme ve mesajlaşma yapabilirsiniz.

Değilse, şifreleme ile ilgili bir sorun var demektir. Bu da hemen farklı bir internet ağına geçin demek olur. Signal, hiçbir reklam olmayacağına da ayrıca söz veriyor. Buna inanabilirsiniz çünkü açık kaynaklı bir projeden reklamlarla para kazanmak gerçekten çok zordur. Tabii ki karar sizindir…

Kurucu ve Ajans Başkanı @Zadaca Dijital Medya | Girişimci | Danışman | Konuşmacı | Ve Daha İyi Bir Dünya İçin Merkezi Olmayan Teknolojiyle İlgileniyor!

YORUM YAP