“Düne dönmenin faydası yok, çünkü o zamanlar farklı bir insandım.” Alıce

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
yukarı

Ekmeğe Cıva Sürüp Yer Misin?

Ekmekten cıva ve plastik çıkıyor! Yetkililer bu besinlerin yeni normalin bir parçası olduğunu savunuyor! Anaokulu bahçelerinde çöp adacıkları oluşturulması zorunlu kılındı! Artık park ve bahçeler filtrelenmemiş sanayi atıkları ile sulanacak! Plajlarda fosil yakıtlarla duş almak mecburi oldu! Kamusal alanlarda çeşitlilik ve renklilik yasaklandı! Tüm kafe ve restoranlar ortam ısısını 40 derecede tutmaya mecbur edildi!

Tabi ki yukarıdaki haberlerin hepsi düpedüz yalan. Ancak ne yazık ki okyanus yaşamı için yarattığımız saçma sapan dünyayı yansıtıyor. “Aa, zavallı balıklar,” deyip geçme lüksümüz de yok üstelik. Çünkü dünyamızın yüzde 80’e yakını okyanuslarla kaplı ve orada olup bitenler, plastik yemeye mecbur edilmemiz kadar yakın bir sorun bize. Yani deniz yaşamına acımıyorsak, kendimize acımalıyız.

Bugün Dünya Okyanus Günü. Hadi bu farkındalık gününde, hemen şimdi, gezegenimiz için yapabileceğimiz bir eylem bulalım. Yakın gelecekte çocuklardan yalvarırcasına özür dilemek istemiyorsak aksiyon almak ve onu yaymak zorundayız!

MSGSÜ Sinema TV’de eğitim aldı. Prodüksiyon ve post prodüksiyon alanlarında çalıştı. Bugün, editör, çevirmen ve yazar olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

YORUM YAP