“Düne dönmenin faydası yok, çünkü o zamanlar farklı bir insandım.” Alıce

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
yukarı

Gelecek Kılavuzu VI 3D Üretim

İlk fırsatta edineceğim ürün üç boyutlu yazıcı olacak. Herkesin edinmesi gerektiğini düşündüğüm telefon kadar zaruri bu teknoloji. Kabul edilsin edilmesin 3D print rüştünü ispatladı ve dönüşümün önemli bir parçası olduğunu ilan etti. Gelecekte hemen hemen bütün alanlarda kullanılacak olan bu teknoloji ile birçok yeni meslek hayat bulacak. Savunma, sağlık, gıda, eğitim, sanayi, otomotiv, uzay, havacılık, tıp hatta nükleer santrallere kadar sonsuz bir kullanım alanı mevcut.

Kişisel zevkler ve tasarım becerisiyle, kendi ekonomik, özel üretim ürünlerimizi üretebiliriz. 3D üretim mühendisliği, Realtime, Cortex 3D designerlar, hepsi gelecekte herkesi kendine has yapabilecek kadar kişiselleştirilebilir işler sunacak. Aranan insanlar olacaklar bu alanda uzman kişiler. Ürünler ise öyle sanallaşacak ki, 3D ortam yaratmak mı dersiniz, yoksa 3D projeksiyonlar mı… VR ile buluşunca inanın bu deneyim şenliğe dönüşecek. Bilirsiniz işte alışveriş şenliği yapıyorlar ya aynısı. Dijitalde sınırları zorlamak zorunda kalacaklar tabi. Öyle her şey yemeyecek. Çok çalışmak yetmeyecek, yaratıcı olmak gerekecek…

“Biz” olmak, “Ben” olabilmekten geçer. “Ben” olabilmek hakikati aramaktan, kendini keşfetmekten…Ben kendimi keşfettikçe güzelleştim. Ben kendimi keşfettikçe evreni keşfettim. Ben evreni keşfettikçe öfkemi dindirdim. Hakikatin ne kadar yakınımda durduğunu, önümdeki engeller nedeniyle göremedim. Korkularımın yerine merakımı koydum ve elime kalemi aldım üç sene önce… Bitmek tükenmek bilmeyen merakım yolumu aydınlatan ışık oldu, kitaplar en yakın arkadaşlarım, bugün hayatta olmayan binlerce deha dostum oldu… Hiçbirini kendime saklayamazdım. Bu kadar bencil olmak, insanın yaradılışına tersti. Hakikatin nerede durduğunu görüyorum artık, beni hiçbir güç ondan alıkoyamaz…İnanın! Cesur olun! Dönüşün! Değişime ayak uydurun! Gelecek biz’im, çünkü zaman biz’iz.

YORUM YAP