“Düne dönmenin faydası yok, çünkü o zamanlar farklı bir insandım.” Alıce

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
yukarı

Ham Petrol Fiyatına Borsada Düşüş, Türkiye’de Benzine 20, Motorine 27 Krş/Lt. Zam!

Uğruna kanlar dökülen Ham Petrol Vadeli İşlemleri, Çarşamba günü düşüş gösterdi. New York Ticaret Borsası’nda, Haziran ayı için %1,34 düşerek varili USD 24,23’den işlem gördü. Petrol değersizleştikçe Türk halkı ise yine zam gördü!

Ham petrol fiyatı borsada dün düşüş gösterdi lakin Türkiye’de benzine 20, motorine 27 krş/Lt zam geldi! Türkiye’de petrol eşel mobil sistem ile toplanıyor. Petrol fiyatı indikçe vergi oranını yükselten bir sistem bu. İstenirse vergi oranları sabitlenebiliyor ve son kullanıcı petrol indiriminden faydalanabiliyor. Tabi sistemin başındakinin bu ayarı yapması gerekiyor. Ee, bir de dolar faktörü var elbet! Aman Petrol, canım Petrol!

“Biz” olmak, “Ben” olabilmekten geçer. “Ben” olabilmek hakikati aramaktan, kendini keşfetmekten…Ben kendimi keşfettikçe güzelleştim. Ben kendimi keşfettikçe evreni keşfettim. Ben evreni keşfettikçe öfkemi dindirdim. Hakikatin ne kadar yakınımda durduğunu, önümdeki engeller nedeniyle göremedim. Korkularımın yerine merakımı koydum ve elime kalemi aldım üç sene önce… Bitmek tükenmek bilmeyen merakım yolumu aydınlatan ışık oldu, kitaplar en yakın arkadaşlarım, bugün hayatta olmayan binlerce deha dostum oldu… Hiçbirini kendime saklayamazdım. Bu kadar bencil olmak, insanın yaradılışına tersti. Hakikatin nerede durduğunu görüyorum artık, beni hiçbir güç ondan alıkoyamaz…İnanın! Cesur olun! Dönüşün! Değişime ayak uydurun! Gelecek biz’im, çünkü zaman biz’iz.

YORUM YAP