“Düne dönmenin faydası yok, çünkü o zamanlar farklı bir insandım.” Alıce

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
yukarı

İyi ki doğdun Kakımlı Kadın!

Kakimli.com’un anası, sürüdışı güruhun gür sesi, değerli Kakımlı Kadın hesabının doğum günü bugün. Tam iki yıldır yazınına ilişen gözlerimizle kelimelerinden sesini işitiyor ve onunla birlikte merak edip sorgulamaya başlıyoruz.

Neden sevdik onu? Çünkü önce o, bize insanları neden sevmemiz gerektiğini gösterdi. Sanatçıların, bilim insanlarının, tarihi karakterlerin hikayelerinden, buluşlarından, eserlerinden hayatımıza dokunanlara bakın dedi. Bizi o insanların zihninde gezdirip onlarla bir olmamızı ve onları severken kendimizi sevmemezi sağladı.
Kalbimize dokundu.

Sevmek için bilmeniz gerek dedi. O yüzden en önce bilgiyi sevdi ve okurlarına da hiçbir şeyin değil, bilginin peşinde olmayı haykırdı. Dayatılan kaynaklar değil, her yazdığı konunun başkahramanının hayatı oldu referansı ve doğru bilgiye erişmek için sayfalarca araştırdı. Öyle gerçek bir resim çizdi ki bildik, bildikçe de sevdik. Bedenimizi tanıyınca, evrenin yasalarını anlamaya bir adım daha yaklaşınca, zihnin sınırlarına dair bilgiler edindikçe yaşamın, insanın değerini anladık.

İnsan sevdikçe içinde yaşadığı haksız düzen daha da rahatsız etmeye başlar. Haksızlıklardaki hakkımızı aramak için nereye bakmamız gerektiğini paylaştı bizimle, yine “neden” sorusunun cevabındaki gerçekleri anlattı. “Neden” diye sorun, sorun ve sorgulayını haykırdı bu defa. Çünkü bilmeden sorgulayamaz, sorgulamadan doğruyu bulamaz ve en önemlisi kendi içimizdeki değerlere ulaşamazdık.

Rüyası tüm insanları farkındalıkla buluşturmak isteyen kaç kişiyiz ki!

Öfkesini bilerek, sevincini bilerek, aşkını bilerek yaşayan; bilinçle, akılla, matematikle hareket eden, sevgi ve saygıyla bağlanan bir ekip olma yolundayız, sizi de bekleriz

Kakımlı Ekip seni ve CESARETİNİ çok seviyor, iyi ki varsın Kakımlı Kadın!

YORUM YAP