“Düne dönmenin faydası yok, çünkü o zamanlar farklı bir insandım.” Alıce

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
yukarı

Kadınlar Futboldan Anlar!

Her gün olduğu gibi tarihte bugün okurken dikkatimi çeken bir şey oldu. Bugün otuzdan fazla başarılı futbolcu doğmuştu. Ben de bugünü Futbolcu Günü ilan ettim! Futbol üzerine iki kelam etmek isterim. İnanılmaz keyif alırdım eskiden futboldan. Her maça giderdim. Futbolun kendisini sevdiğimden ikinci lig maçlarına bile ilgi duyardım. Zamanla hepsi uçup gitti. Ciddi bir zeka ve matematik isteyen bu oyunun seyir keyfinin yerini hayal kırıklığı, kandırılmışlık ve kullanılmışlık hissi aldı.

Futbola da el atmıştı kapitalizm. Kendi ceplerini doldururken, bundan akıl almaz hilelerle kazanç sağlarken, alenen bizi yiyorlardı. Yiyin kardeşim yiyin, her şeye pislik bulaştırmak sizin fıtratınızda var! Siz yiyin, biz artık yemiyoruz! Bu arada beyler, kadınlar futboldan çok iyi anlar sadece bazılarımız kör değil! Biraz futbol biliyorsam, siz kadınlarla ilişkinizde hep ofsayta düştünüz.

MSGSÜ Sinema TV’de eğitim aldı. Prodüksiyon ve post prodüksiyon alanlarında çalıştı. Bugün, editör, çevirmen ve yazar olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

YORUM YAP