“Düne dönmenin faydası yok, çünkü o zamanlar farklı bir insandım.” Alıce

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
yukarı

KURAN’I KERİM’İ SANSÜRLEYEMEZSİNİZ!

E

Y ADEM İLE HAVVA’NIN EVLATLARI!

EY ÜMMET! 

EY …!

KORKMA, TİTRE!

NEDEN KORKUYORSUNUZ? 

SİZİ RAHATSIZ EDEN NEDİR? 

 

YA DA KORK! 

KORK ÇÜNKÜ SİZ YASAKLADIKÇA YAYILACAĞIZ!

SİZ KAPATTIKÇA YENİ KAPILAR ARALAYACAĞIZ! 

NE YAPARSANIZ YAPIN; GÜNEŞİ, IŞIĞI TEKRAR İÇERİ ALACAĞIZ!

KARANLIĞINDA BOĞULACAK OLAN SİZ OLACAKSINIZ! 

BİZ DEĞİL; SİZSİNİZ İNANDIĞI DEĞERLERE, KUTSAL KİTABA İHANET EDEN! 

BİZ DEĞİL, SİZSİNİZ ŞEYTANA UYAN! 

UNUTTUYSAN HATIRLA; 

“Musa, halkın dalgınlık içinde olduğu bir sırada kente girdi. Orada iki kişiyi kavga ederken buldu. Biri Musa’nın yakınlarından, diğeri ise düşmanlarındandı. Yakını olan, düşmanına karşı Musa’dan yardım istedi. Musa, ona bir yumruk indirip işini bitirdi. Dedi: Bu yaptığım şeytanca bir iş oldu. Şeytan meğer ne kadar açık ve ayartıcı bir düşmanmış. Rabbim, ben kendime haksızlık ettim, beni bağışla dedi ve Allah da onu bağışladı. Çünkü O, gerçek bir bağışlayıcıdır ve gerçek bir merhamet kaynağıdır.” (28:15-16)

İSTEDİĞİN KADAR YUMRUK ATIN, İSTEDİĞİNİZ KADAR BİZİ DÜŞÜRMEYE ÇALIŞIN; NAFİLE!

BİR DEĞİL, MİLYONLARCA HAKKIMIZA, MİLYONLARCAMIZA YUMRUK ATMAYA DEVAM EDİN, SİZİ BİZ AFFETSEK ALLAH AFFETMEYECEK! 

İSTEDİĞİNİZ KADAR BİZİ BİRBİRİMİZE DÜŞÜRMEYE ÇALIŞIN, NAFİLE! 

BİZİ BÖLEMEYECEKSİNİZ! 

KENDİ GÜNAHLARINIZI HALKA DA BULAŞTIRDIĞINIZ İÇİN SİZİ TOPRAK BİLE KABUL ETMEYECEK!

ÇÜNKÜ SADECE BİZE DEĞİL, KUTSAL KİTABA DA İHANET ETTİNİZ SİZ! 

“İnananlardan iki grup birbiriyle çatışırsa onların arasını düzeltin. Eğer bir grup diğerine karşı haksızlık yaparsa haksızlık yapanlarla, onlar Allah’ın emrine dönünceye kadar çatışın. Eğer dönerlerse aralarını adaletle düzeltin ve hepsine hakkını verin. Allah, hak gözetenleri sever.” (49:9)

HAKKIMIZI GASP ETMEYE HAKKINIZ YOK!

BİZİ ZORLAMAYA HAKKINIZ YOK!

BİZE HÜKÜMDARLIK TASLAMAYA HAKKINIZ YOK! 

UNUTTUYSANIZ HATIRLAYIN; 

“Bu sistemde zorlamaya yer yoktur. Doğrular ve yanlışlar apaçık ortadadır. Kim, taşkınlık edenleri bırakır ve Allah’a güvenirse asla kopmayacak olan sağlam bir kulpa yapışmış olur. Allah, dinleyen ve bilendir.” (2:256) 

İFADE ÖZGÜRLÜĞÜMÜZÜ ELİMİZDEN ALMAK HA? OKUDUKLARINIZI UNUTMUŞSUNUZ BESBELLİ!

KENDİNE GELİNİZ HOCA EFENDİLER!!!

AL, OKU, HATIRLA;

“Firavunun ailesinden, mümin olan ama imanını gizleyen bir adam: ‘Siz bir adamı, “Rabbim Allah’tır.” dedi diye öldürecek misiniz? Üstelik size, Rabbinizden açık deliller getirmiş. Eğer yalancıysa zaten yalanı kendi aleyhine olur, ama eğer doğru söylüyorsa sizi uyardığı şeylerin bir kısmı başınıza gelir.’ dedi…” (40:28)

SİZE BUNLARDAN SAYISIZ SUNACAK KADAR DAHA İYİ BİLİYORUM MÜSLÜMANLIĞI. SİZDEN DAHA ÇOK ANLAYARAK OKUDUM KUTSAL KİTABI! İNANCI KULLANARAK BİZİ ÖTEKİLEŞTİRME HAKKINI KENDİNİZDE BULURSUNUZ HA? SİZE HESAP VERMEK ZORUNDA DEĞİLİM BEN! HESAP GÜNÜ GELİNCE, SİZ NE YAPACAKSINIZ ONU DÜŞÜNÜN! 

HATIRLAYIN; 

“Onların Allah’tan önce yardıma çağırdıklarına sövmeyin. Yoksa onlar da bilmeden düşmanlık ederek Allah’a söverler. Biz her topluma, işlerini güzel gösteririz. Sonra onların dönüşü Rablerine olacak ve O, yaptıkları işler hakkında onlara bilgi verecektir.” (6:108) 

YAZIK! 

SİZ, BİZİ SANSÜRLEMEK İLE UĞRAŞAĞINIZA BİZE ŞUNLARI ANLATIN MESELA; 

“Yetimin malına olgunluk çağına erinceye kadar yaklaşmayın. İyi niyetle olursa başka… Verdiğiniz sözleri de yerine getirin. Çünkü verilen söz sorumluluk getirir.” (17:34) diyor kitap, SİZ YETİMLERE TECAVÜZ, TACİZ EDENLERE CEZALARINI VERİN ÖNCE! 

“Yetimlere mallarını verin. Temizi pis olanla değiştirmeyin. Onların mallarını, kendi mallarınıza katarak tüketmeyin. Bu, büyük bir günahtır.” (4:2) diyor. YETİMLERE HAKLARINI VERİN, BİZİM HAKLARIMIZA GÖZ DİKECEĞİNİZE! 

BAK NE DİYOR;

“Sakın haklı bir gerekçe olmaksızın Allah’ın dokunulmaz kıldığı cana kıymayın. Kim haksız yere öldürülürse hak sahibine bir yetki verdik. Fakat o da öldürme konusunda aşırıya kaçmasın. Ona zaten yardım edilmiştir.” (17:33) “(…) Kim bir cana veya toplum içinde bir bozgunculuğa karşılık olmaksızın bir başka cana kıyarsa bütün insanlığa kıymış gibi olur. Kim bir canı kurtarırsa bütün insanlığı kurtarmış gibi olur (…)” (5:32)

SİZ HİZMETİNİZ(!) BOYUNCA ÖLEN CANLARIN HESABINI SORUN, HESABINI VERİN ÖNCE! 

“Ölçüden kırpanların çekeceği var! Onlar insanlardan alırken gereği gibi tartılsın isterler ama onlar için tartarken veya ölçerken onları zarara sokarlar.” (83:1-3) 

SİZ NEDEN HALK AÇKEN ZENGİNLEŞİYORSUNUZ, BUNUN HESABINI VERİN! SİZ, BİZDEN HER ŞEY İÇİN HAKSIZ ORANDA ALDIĞINIZ VERGİLERLE, MİLYONLARIN HAKKINI GASP EDEREK NE AMAÇLIYORSUNUZ ONU ANLATIN BİZE?

“O vergiler sadece şunlar içindir: fakirler, imkânları kısıtlı olanlar, bu işle meşgul olanlar, barış harcamaları, hürriyetini kaybetmiş olanlar, borca batmış durumda olanlar, savunma harcamaları ve ulaşım harcamaları. Bu, Allah tarafından size yüklenmiş bir görevdir. Allah, her şeyi bilir ve doğru karar verir.” (9:60)

KURAN’I KERİM, HAKKIN İHLAL EDİLMESİ KONUSUNDA YAZILMIŞ EN HASSAS KİTAPTIR! 

KURAN’I KERİM’İ SANSÜRLEYEMEZSİNİZ! 

HAKLARIMI BİLİYORUM BEN! 

SİZ KİMSİNİZ KİTABA KARŞI GELİYORSUNUZ ONU ANLATIN BİZE? 

ALLAH’IN EMRETTİKLERİNDEN ŞAŞARAK, BİRİNDEN ALIP ÖTEKİNE VERME YÖNTEMLERİNE KURAN’DA “ALLAH’TAN ROL ÇALMA” OLARAK YER VERİLİYOR. 

SİZ KİMDEN ROL ÇALIYORSUNUZ? 

SİZ KİMDEN ÇALIYORSUNUZ?

ONU ANLATIN BİZE VE HATIRLAYIN; 

“Rabbinin ikramını onlar mı paylaştırıyorlar? Oysa onların geçimliklerini, bu dünya hayatında paylaştıran biziz. Onlar birbirlerini çalıştırsınlar diye kimilerini kimilerinden daha yüksek konumlara çıkartan da biziz. Rabbinin ikramı, onların topladıklarından daha hayırlıdır.” (43:32)

SİZ ,KENDİ İNANDIĞI ALLAH YOLUNDAN BİLE SAPMIŞSINSINIZ! SİZİ, BİZ AFFETSEK NE FAYDA? 

VE UNUTMAYIN,

BİZ ADEM İLE HAVVA’NIN EVLATLARIYIZ! 

İSTEDİĞİNİZ KADAR YASAKLAYIN! 

O ELMAYI YİYECEĞİZ! 

YASAKLAYIN Kİ DAHA ÇOK ARZULAYALIM!

YASAKLAYIN Kİ DAHA ÇOĞALALIM!

YASAKLAYIN Kİ GERÇEK YÜZÜNÜZÜ HERKES GÖRSÜN! 

SİZ, ALLAH DEĞİLSİNİZ AMA KAÇ ELMA YASAKLAMAYA KALKTINIZ BİZE! 

HESABINI ALLAH’A VERECEKSİNİZ LAKİN BU DÜNYADA DA O ELMAYI SİZİN KAFANIZA ATMAZSAK BİZE DE ALLAH’IN KULU DEMESİNLER!

BİZE DE TÜRK DEMESİNLER! 

BİZE DE İNSAN DEMESİNLER! 

SİZDEN KORKAN, SİZİN GİBİ OLSUN: İŞTE BUNDAN DA BİZİ ALLAH KORUSUN! 

 

 

“Biz” olmak, “Ben” olabilmekten geçer. “Ben” olabilmek hakikati aramaktan, kendini keşfetmekten…Ben kendimi keşfettikçe güzelleştim. Ben kendimi keşfettikçe evreni keşfettim. Ben evreni keşfettikçe öfkemi dindirdim. Hakikatin ne kadar yakınımda durduğunu, önümdeki engeller nedeniyle göremedim. Korkularımın yerine merakımı koydum ve elime kalemi aldım üç sene önce… Bitmek tükenmek bilmeyen merakım yolumu aydınlatan ışık oldu, kitaplar en yakın arkadaşlarım, bugün hayatta olmayan binlerce deha dostum oldu… Hiçbirini kendime saklayamazdım. Bu kadar bencil olmak, insanın yaradılışına tersti. Hakikatin nerede durduğunu görüyorum artık, beni hiçbir güç ondan alıkoyamaz…İnanın! Cesur olun! Dönüşün! Değişime ayak uydurun! Gelecek biz’im, çünkü zaman biz’iz.

yorumlar (1)

  • Avatar

    Oğuz

    “Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım.
    Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım!”

    reply

YORUM YAP