“Düne dönmenin faydası yok, çünkü o zamanlar farklı bir insandım.” Alıce

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
yukarı

NASA’NIN AY MADENCİLİĞİ İLE ARADIĞI NE?

Dünyanın bütün kaynaklarını ve insanlığı sömürenler gözünü aya dikti! NASA, dün özel şirketleri ay madenciliğine teşvik eden açıklamalarda bulundu. Bana kaya, toz ve Ay’a ait diğer materyalleri getirin, satın alacağım dedi. NASA’nın yöneticisi Jim Bridenstine, “NASA, ticari bir tedarikçiden Ay toprağı satın alacak. Uzay kaynaklarını çıkarmak ve ticaretini yapmak için belirli bir mevzuat oluşturmanın zamanı geldi,” ifadelerini kullanabilecek kadar şuurunu kaybetmiş.

NASA, ay madenciliği yanında uzaydan asteroit de getirecek. Helium 3 peşinde olan NASA’nın amacını bilmezseniz bu bilgi işinize yaramaz. NASA, aydan Helyum-3 çıkarırken bizim buralarda hala cin çıkarma var. Helyum-3, füzyon roketlerinde kullanılacak yakıttır. Bu işlevi sırasında hiç radyasyon açığa çıkarmaması açısından dünyanın en temiz nükleer yakıtı. Bilim insanları rokette kullanılacak helyum 3 yakıtını zaman kristallerine dönüştürdü. Öyle bir sıvı ürettiler ki rokette sürtünmeye yol açmayacak. Böylece füzyon roketleri aşırı ısınma problemi olmadan ışık hızının %5ine ulaşacaklar. Gelecekte çok ama çok önemli bir yeri olan bu zaman kristalleri ile jetgiller çağı yaşanacak.

Yeterli Helyum 3 ile füzyon roketleri ışık hızının % 5’i, yani saniyede 15 bin km’yi gördüğünde ise rotaları Uranüs olacak. Biz de hala yol yapıyoruz. Böyle durumlar için güzel bir deyim var; ZİFTİN PEKİ!

Nasa’nın; Helyum 3, zaman kapsülleri, ay, uzay turizmi ve gelecekte dünyada bu kapsülleri nasıl kullanacağına dair merakınız varsa yoruma bir ay bırakın, uzun uzun anlatayım.

Gelecek geliyor..

“Biz” olmak, “Ben” olabilmekten geçer. “Ben” olabilmek hakikati aramaktan, kendini keşfetmekten…Ben kendimi keşfettikçe güzelleştim. Ben kendimi keşfettikçe evreni keşfettim. Ben evreni keşfettikçe öfkemi dindirdim. Hakikatin ne kadar yakınımda durduğunu, önümdeki engeller nedeniyle göremedim. Korkularımın yerine merakımı koydum ve elime kalemi aldım üç sene önce… Bitmek tükenmek bilmeyen merakım yolumu aydınlatan ışık oldu, kitaplar en yakın arkadaşlarım, bugün hayatta olmayan binlerce deha dostum oldu… Hiçbirini kendime saklayamazdım. Bu kadar bencil olmak, insanın yaradılışına tersti. Hakikatin nerede durduğunu görüyorum artık, beni hiçbir güç ondan alıkoyamaz…İnanın! Cesur olun! Dönüşün! Değişime ayak uydurun! Gelecek biz’im, çünkü zaman biz’iz.

yorumlar (3)

YORUM YAP