“Düne dönmenin faydası yok, çünkü o zamanlar farklı bir insandım.” Alıce

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
yukarı

Ölürüz De Evleniriz Diyenler İçin: Zoom Wedding!

İnsan gerçekten hayret ediyor. Evlenmek isteyen binlerce çift COVID-19 pandemisinden dolayı düğün planlarını iptal etmek ya da ertelemek zorunda kaldığından, New York valisi Andrew Cuomo nikâhları kolaylaştırdı. Cuomo, New Yorkluların artık evlilik cüzdanlarını uzaktan alabileceklerini açıkladı.

Devlet memurlarının video konferanslar üzerinden tören yapmasına izin verilecek. Gelin ve damat için ideal olmasa da Zoom Nikahları (Zoom Wedding), salgınların başlangıcından bu yana giderek daha popüler hale geldi.

26 yaşındaki Sophie Austin, zoom bağlantılı nikahından sonra şu sözleri söyledi: “Muhteşemdi. Bir düğünün ışıltısı ve fazladan eşyalar olmayınca gerçekten neyin önemli olduğu ön plana çıktı.”

Bu online evlilikler görücü usülü için harika haber olsa da görgüsüzlerimiz için üzücü gibi duruyor. Siz ne dersiniz?

Ben Sidal Yurt. 31 Ekim 1999‘da İstanbul’da doğdum. Türkiye’de lise eğitimimi tamamladıktan sonra, üniversite eğitimim için New Jersey’e taşındım. Psikoloji, insan davranışlarını ve zihinsel süreçlerini, buna ek olarak sosyal etkileşimleri kapsayan zengin bir alan olduğundan dolayı bu bölümde kendimi geliştirmem gerektiğine karar verdim. Şu an New Jersey’de Psikoloji alanında akademik eğitimime devam ediyorum. Ayrıca uzun zamandır, yazdığım yazıları çeşitli platformlarda paylaşmaya devam ediyorum.

YORUM YAP