“Düne dönmenin faydası yok, çünkü o zamanlar farklı bir insandım.” Alıce

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
yukarı

ORGAZMINIZ KUTLU OLSUN

Orgazm olabilen, nasıl orgazm olduğunu merakından küçük yaşında keşfetmiş, sayısız kitap okumuş, film izlemiş, yatakta sahtekarlıktan ve tembellikten haz etmeyen, bütün bunlara ek olarak az çok bilim irfan sahibi bir kadın olarak Dünya Orgazm Günü’nde size anlatmak istediklerim var.  Bakın, her zaman söylediğim gibi dünyada ne yoksa, hangi hak gasp ediliyorsa ona bir gün uyduruluyor. ingilterede bu açığı fark etmiş olan uyanıklar, seks dükkanları, oyuncakçılar ve diğerlerinin uydurduğu bu günde, size yepyeni bakış açıları kazandıracağım.

Orgazm nedir, nasıl mümkündür, önce onu anlatayım. Erkekler için orgazm basitken, biz kadınlar için karmaşık görünen ama aslında basit bir bilgiden ibarettir. Cinsel ilişkide orgazm olan kadınların %67’si, uzun bir sevişme olmadan mutlu sona ulaşamıyor. Tamamen tecrübelerimden yola çıkarak ifade edecek olursam orgazm, vücudun cinsel olarak uyarılmasıyla beynin bir iş birliğinden ibaret. Beyninizi buna ne kadar iyi hazırlarsanız, o kadar iyi sonuç alıyorsunuz. Çünkü beyinde uyarılmanın yoğunluğu ve haz arttıkça cinsel organımızla iş birliği gerçekleşiyor. Bu iş birliği beraberinde vajina ve rahimde kasılmalarla kendini belli etmeye başlıyor. Orgazm her ne kadar genel bir bilgi olsa da kişiye özel bölgelerde uyarılma herkeste farklı olabilir. Kadının da erkeğin de orgazma giden süreçleri çok benzerdir.
Mesela kendinize, bedeninize ve zihninize odaklanırsanız, erkeklerde olan sertleşmenin bizlerde kan akışıyla gerçekleştiğini hissedersiniz. Orgazma zemin hazırlayan sertleşme klitoriste gerçekleşir ve vajina ıslanır. Cinsel birleşme sırasında ritim oldukça önemlidir. Çünkü kasların ritmik kasılmalarının üzerine gitmemiz gerekir finalde. Siz bu akış içerisinde iken beyin, hipotalomusu ve limbik sistemimizi devreye sokar. İşte buna tahrik olma ve ön sevişme deriz. Muazzam bir orgazm için beyni boşaltmak şarttır, başka şeyler düşünerek, bir şeylerin telaşına düşerek ya da utanarak verimli bir sonuç mümkün değildir. Çünkü beyin odağını kaybeder ve yataktan orgazm olamadan kalkarsınız. Bu başarısız seks deneyimini önlemek için anlattığım süreçlerin ardından vajinanın hücrelerinde, kan akışında ve hormonların coşkusunda aklınızı devre dışı bırakır ve tamamen keyfinize odaklanırsınız. Seks yaparken bağırmanıza gerek yoktur. Orgazm sırasında zaten insan bağıramaz, ona birazdan geleceğim. Seks sırasında nefes alıp verişiniz, kalp ve beden ritminiz, beyniniz, bireysel psikolojiniz ve motivasyonunuz çok önemlidir.
Her şey gibi orgazm da emek ve bilgi ister. Acele etmenize gerek yoktur, orgazm için genel olarak 10 ile 20 dk. arasında bir ön sevişme şart. Her zaman değil tabii. Hızlıca seks yapabilir ve orgazm olabilirsiniz ama bu ciddi bir tecrübeden sonra mümkün. Kendinizden başka birini mutlu etmeye ihtiyacınız yoktur. Çünkü kendinizi iyi bir orgazmla ödüllendirmek isterseniz bu, karşı tarafı da mutlu edecektir. Orgazma yaklaştıkça nefes, kalp ritmi, kan akışı anbean artmaya başlar. İlk uyuşmayı orgazm zannedenlerin yanıldığını belirtmek isterim. Bu haz artışının peşini bırakmayıp sonuna kadar gitmeniz gerekir. Asla ama asla vazgeçmeden kendinizi ödüllendirmektir orgazm. Zevkin ve keyfin en yüksek noktasına varmak da emek ister. Orgazm insanlık için hayati bir önem taşır. Ruh ve beden sağlığımız için son derece önemlidir. Orgazm olmayan insanların ne kadar mutsuz olduğunu anlamak istiyorsanız çoğunluğa dönüp bakmanız yeterli. Toplumsal kurallar, utanma duygusu, din öğretileri gibi her şeyi bir kenara bırakıp kendinize değer vermelisiniz.
 O efsanevi hazza ulaşmaya, zirveye yaklaştığınızda, tıpkı yüksek bir yere çıktığınızda ya da korktuğunuz bir şeyi yaptığınızda olduğu gibi göz bebekleriniz büyür, dudaklarınız kurur ve koyulaşır, vajinanız iyice ıslanır, hormonlar tavan yapar, kan basıncı ve heyecan artar. Beden gerilir, ten kızarır, ısınır, terlersiniz. Finalde gelen dev kasılmalar vajinada da büyüme ve genişlemeye yol açar. İki tip orgazm mümkündür; vajinal ve klitoral. Kendiniz için en iyisini doğru zaman doğru partner ve tecrübeyle anlarsınız. Sadece on kadından biri orgazm olabiliyor, o da seks yapanlar. Klitoral olabilenlerin oranı %30. Mastürbasyon bize çok şey öğretir. O nedenle sık sık mastürbasyon yapmayanlar bu zevke ulaşmayı rüyasında görebilir. Orgazm emektir. Cinsel birleşme sırasında vereceğiniz emekten fazlasıdır. Öğrenmek, bilgi toplamak, denemek, denemek, denemek ve anlamak lazımdır. Çok hızlı ya da sert ilişkiye girince değil, orgazm yolunda belirli bir hızda, belirli yöntemlerle sinirleri uyarmak, bedeni beyinle senkronize etmektir.
Yüzyıllardır çözemediğiniz nedir anlamadım gitti. Nihayetinde her şey gibi bu da bilgi ve nöronlarla ilgilidir. Şahsen cinsel birleşme sırasında kendimi tamamen yalnız hissediyorum. Birleşme zaten bu demektir, bir bütün olduğunuzdan tek bir vücut olursunuz ve yalnız olduğunuzu hayal edersiniz. Konsantre, trans halinde gönderilen nöronları göreve çağırarak geri kalan şeyi o anlarda bloke ederek yaşanan bir mutluluktur. Farkındalık, bilinç yani beyin gerektirir. Bütün bunları kullanarak bilincimizi kaybettiğimiz o zirveye ulaşırız. Cinselliğe bakış açınızı değiştirmeli ve çalışmalısınız. Ritmi tutturamıyorsanız evrenin matematiği müzikten faydalanabilirsiniz.
Orgazmın faydaları;
Bedensel ve ruhsal bir rahatlama sağlar. Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir. Stresi azaltır. Uyku kalitesini artırır. Kalp hastalıklarına karşı korur. Ağrı eşiğini yükseltir. Cildi güzelleştirir ve kişiyi değerli hissettirip partneri ile olan ilişkisini kuvvetlendirir. Aynı zamanda doğal bir spordur ve serotonin hormonunu arttırarak mutlu hissetmeye yardımcı olur. Peki, neden orgazm ve seksi yasakladılar? Ortaçağda misal, kilise, kadının cinsel arzusu hakkında korkunç düşüncelere sahipti, islam desen aynı. Cinsellikte de cinsiyetçi yaklaşım ve işkence insanlık tarihi boyunca sürmüştür. Kadını hayattan ve zevkten mahrum bırakan insanların, hayvan bulsa hayvana veya bir uzaylıya dahi penisini yerleştirecek olan ataerkil düzenin öğretilerini unutun gitsin. Sevişin arkadaşlar, orgazm hakkınızdır, hak edin ve hakkınızı isteyin. Orgazm duygusallık değildir, paylaşımdır. Duygusal olmak zorunda değildir,  vajinanızda kurulan ataerki düzenine ve hiyerarşik düzene baş kaldırın ve hayattan zevk alın. Çünkü zevk alırsanız hayat bir başka güzel, siz bir başka güç oluyorsunuz. Bütün cinsiyetlerin hakkı olan orgazmı tekeline almaya cüret edenlerin suratına karşı orgazm olun hem de! İnadına sevin, sevişin. Sözüm ona eril modernliğin sonunu getirmek için cinsel organlarınızda tam bağımsızlığınızı ilan ederek orgazm olun. Orgazm olmamak sağlıksızdır, gerekirse doktora gidin. Okuyun, izleyin, keşfedin. Bu düzen yüzünden orgazm taklidi yapıp yalancı olacağınıza, partnerinizden yardım isteyin. Bu sistemin tutucu ihanetine karşı durun! Modernliğin, kapitalizmin ve dinlerin size hükmeden suçluluk düşünceleri uyandırmasına izin vermeyin.
Aşkı ve seksi mekanikleştiren ve değerini unutturan iktidar sahiplerinin atfettiği her şeyden uzak durun. Aşk ve seks özgürlüktür. Çok plan yapmanız gerekmez. Anlayın, öğrenin, gerisi gelecektir. Bir iş başardığınızda hissettiğiniz mutluluğun zirvesini vaat eden orgazmı yaşamanız için size vahiy inmeyecek. Sizi, insan doğasında var olan gerçeğinize yabancılaştıranları dinlemeyin. Eşitsizlikleri yok sayın. Aşk da seks de bilgi gerektirir. İhtiyacınızı karşılarken şölensel arzuyu sürekli kılın. Çünkü siz orgazma değil, en temelde bilgiye aç, kendinize uzaksınız. Kendinizi keşfedin.
Kapitalizmin cinsel organınıza yerleştirdiği kilitleri kırın! Daha iyi seks nasıl yapılır? Bu hayatla bağlantı kurmakta olduğu gibi cinselliğimizle daha sahici ve doyurucu bir bağlantıyı nasıl kurarız, o önemli. Bütüncül ve çok yönlü bir yaklaşıma sahip olmak için arının. Orgazm sadece yatakta gerçekleşmez. Ve şunu unutmayın, seksin kalitesi orgazma bağlı değildir. Taklit yapmak zorunda değilsiniz. Ya da yapacaksanız da bağırmayın n’olur. İnsanın o an sesi kesiliyor çünkü.
Gerçeği bulun ve onu yaşayın.
Orgazmınız kutlu olsun.

“Biz” olmak, “Ben” olabilmekten geçer. “Ben” olabilmek hakikati aramaktan, kendini keşfetmekten…Ben kendimi keşfettikçe güzelleştim. Ben kendimi keşfettikçe evreni keşfettim. Ben evreni keşfettikçe öfkemi dindirdim. Hakikatin ne kadar yakınımda durduğunu, önümdeki engeller nedeniyle göremedim. Korkularımın yerine merakımı koydum ve elime kalemi aldım üç sene önce… Bitmek tükenmek bilmeyen merakım yolumu aydınlatan ışık oldu, kitaplar en yakın arkadaşlarım, bugün hayatta olmayan binlerce deha dostum oldu… Hiçbirini kendime saklayamazdım. Bu kadar bencil olmak, insanın yaradılışına tersti. Hakikatin nerede durduğunu görüyorum artık, beni hiçbir güç ondan alıkoyamaz…İnanın! Cesur olun! Dönüşün! Değişime ayak uydurun! Gelecek biz’im, çünkü zaman biz’iz.

YORUM YAP