“Düne dönmenin faydası yok, çünkü o zamanlar farklı bir insandım.” Alıce

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
yukarı

Sınavlar Neden Ertelenmeliydi?

Oğuzhan Uğur’un konuk ettiği Dr. Serdar Savaş’ın açıklamalarından alıntıları paylaşmak istiyoruz sizlerle:

“Bilim kurulundaki adamlar korkularından konuşmayabilir. (…) Biriniz çıkın deyin ki ben hekimim, ben Hipokrat yemini ettim, bu çocuklar sınava giremez, deyin. Bir tane helal süt emmiş bir adam aradık, yok.”

“Ben sıradan bir adam olsam uyarımı dikkate alma. Ben Dünya Sağlık Teşkilatı’nın Avrupa programının direktörlüğünü yapmış, London School of Hygiene and Tropical Medicine’de bu işin uzmanlığını, epidemiyoloji uzmanlığı yapmış, dünyanın 52 ülkesinde görev yapmış, bunun gibi bir sürü salgında politika geliştirmiş bir adamım.”

“Covid’in geleceği 15 yıldır belliydi. Dünya Sağlık Teşkilatı bütün ülkelere rapor gönderdi, dedi ki, böyle bir salgın geliyor, ulusal pandemi planlarınızı hazırlayın. Kimse bir şey yapmadı. (…) Geleceğini bal gibi de biliyordun. Covid davulla zurnayla geldi. Gelmeden evvel elçiler gönderdi, SARS’ı, MERS’i gönderdi. Bütün dünya, Türkiye dahil, ev ödevini yapmadı. (…) Resmi veriler yumuşak atlattığımızı söylüyor, gerçek verilerde biz Avrupa şampiyonuyuz.”

“Bilim Kurulu üyesi diyor ki vakaların artmasında geleneklerimiz, göreneklerimiz de rol oynadı. Nişan törenleri yapıldı, kız almaya gidiyorlar. Nişan törenine kaç kişi gider ya? 10 kişi? 100? 500? 1000! Sen 8,5 milyon çocuğu (sınava) götürüyorsun, bir şey olmaz diyorsun ya.”

Yorumsuz.

MSGSÜ Sinema TV’de eğitim aldı. Prodüksiyon ve post prodüksiyon alanlarında çalıştı. Bugün, editör, çevirmen ve yazar olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

YORUM YAP