“Düne dönmenin faydası yok, çünkü o zamanlar farklı bir insandım.” Alıce

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
yukarı

Taksim Kentsel Tasarım Yarışması sonuçlandı!

İBBKültür Varlıkları Daire Başkanlığı’nın açtığı, uluslararası ve iki aşamalı Taksim Kentsel Tasarım Yarışması sonuçlandı: 142 proje arasından Şerif Süveydan’ın, Bünyamin Derman’ın, Kutlu İnanç Bal’ın ekipleri eşdeğer ödüllerin sahibi oldu.

İstanbul’un kamusal alanları, meydanları (kaldığı kadar), sahil şeritleri, değerlerimizin mezarları dahi artık tepeden inme bir tutumla değil katılımcı ve demokratik yarışmalarla biçimlenecek. İstanbullular yarışmalara katılabilecek veya katılan projeleri oylayabilecek. Taksim Kentsel Tasarım Yarışması sergisi de açıldı, Yenikapı Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde yarışmaya katılan projeleri inceleyebilirsiniz. İkinci aşamaya geçip, ilk üçte yer alamayan ama oldukça başarılı projeler var. Belediyenin açtığı tüm yarışma bilgilerine konkur.istanbul adresinden ulaşabilir, biraz “medeni” hissedebilirsiniz.

Eşdeğer birinciliğe layık görülen üç projeden hangisinin uygulanacağına, yakında halk karar verecek. Ama biz önden soralım sizin Taksim’iniz hangisi?

Yarışmada projesi ilk üç sırada yer alan DB Architects’in kurucusu mimar Bünyamin Derman, Beşiktaş Vodafone Park’nın da mimarı.

İlk üç eser arasına giren İkikerebir mimarlık ofisinden Kutlu İnanç Bal liderliğindeki proje ekibinin tasarımı.

Mimar Şerif Süveydan liderliğindeki ekibin tasarımı.

YORUM YAP