“Düne dönmenin faydası yok, çünkü o zamanlar farklı bir insandım.” Alıce

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
yukarı

Uzay Çağında Kapitalist Patron Hala Aynı!

Elon’cum, belki yeni bir çağın kapılarının açılmasına vesile olacaksın, ne güzel. Ama günün sonunda baktığımızda, Monopoly adlı masa oyunundaki Rich Uncle Pennybags’in, nam-ı diğer Monoply Adam’ın küçük yeğenisin.

Önce Mayıs ayında, Kaliforniya eyaleti yetkililerine, fabrikamı açayım, diye baskı yaptın. Covid-19 yasağı var dediler, dinlemedin. Onları Alameda tesisini Teksas’a taşımakla tehdit ettin. Kapitalist Teksas, gel aslanım, biz korona falan dinlemeyiz, tavrındaydı. Ama tabi ki taşınmadın. Yasakları delip elektrikli araba üretimine yeniden başladın. Biri tutuklanacaksa beni tutuklayın, gibi dramatik laflar ettin. Trump da densizce verdi gazı. Yetkilileri ikna ettin, fabrikanı resmen üretime soktun. Gerçi, işçileri çoktan fabrikaya göndermiştin bile.

Bu hafta Kaliforniya’dan iki işçin Covid-19 hastası çıktı. Acaba sorumlu hissediyor musun? Monopoly Adam’ın küçük yeğeniysen sakın hissetme. Kapitalist patron uzaya da çıksa hep aynı insan olmalıdır!

MSGSÜ Sinema TV’de eğitim aldı. Prodüksiyon ve post prodüksiyon alanlarında çalıştı. Bugün, editör, çevirmen ve yazar olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

YORUM YAP