“Düne dönmenin faydası yok, çünkü o zamanlar farklı bir insandım.” Alıce

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
yukarı

Uzayda Turizm ve Şişmiş Ego Devri!

SpaceX’in uzay aracı Crew Dragon, yaklaşık 2 gün önce Uluslararası Uzay İstasyonu’yla kenetlendi. Astronotlar ve kozmonotların karşıladığı Hurley ve Behnken’in misyonları 4 ay sürebilir ve yeni görevler yolda. Bu, yeni bir devrin başlangıcı; insanlık tarihinde ilk kez NASA astronotları UUİ’ye ticari bir uzay aracı ile gittiler. Spacex’ten sonra Boeing de NASA ile iş birliği yapacak. Peki, bu gelişmeleri yorumlayan önemli bir NASA yetkilisinin sözleri bize dünya hakkında ne diyor?⁣

NASA yöneticisi Jim Bridenstine: “Bu, bir çocuğa geleceğin Elon Musk’ı, Jeff Bezos’u ya da Sör Richard Branson’u olmak için ilham verecekse ne mutlu bize.”⁣ ⁣ Yavaş ol Bridenstine! Uzay keşfi deyince aklımıza ilk gelen milyarderlerin kariyerleri olmamalı. Uzaydaki başarımız saydığın 3 isme değil, bir bilim insanı ordusuna dayanıyor. Ve çocukları bilimsel başarıya imrendirmekle ünlü ve zengin olmaya imrendirmek arasındaki büyük farkı göremediğin için önemli bir fırsatı kaçırdın!

 

 

MSGSÜ Sinema TV’de eğitim aldı. Prodüksiyon ve post prodüksiyon alanlarında çalıştı. Bugün, editör, çevirmen ve yazar olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

YORUM YAP