“Düne dönmenin faydası yok, çünkü o zamanlar farklı bir insandım.” Alıce

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
yukarı

Ver’giye Yergi!

Petrol 0,1 kuruş olduğunda, benzin pompada bize 4,1 TL. 100 bin liraya araba alacak olursak, ödeyeceğimiz vergiler, faizler 430.000 TL. Buna efkarlanıp bir sigara yakmak istesek ve sigara bedava olsa, dumanı sana 16 TL. Bu efkarı sigara kesmedi, bir de rakı içeyim desek, Yeni Rakı’nın şişesinde 140 Lira vergi var.

En iyisi mi çay koyayım desen, bir hafta önce İran’dan çayın başkenti Rize’ye giderken devrilen TIR’daki 21,2 ton kuru çayın Sri Lanka çayı olduğu öğrenildi. Kendi çayımız o kadar pahalı ki Sri Lanka’dan ithal ediyoruz.

“Biz” olmak, “Ben” olabilmekten geçer. “Ben” olabilmek hakikati aramaktan, kendini keşfetmekten…Ben kendimi keşfettikçe güzelleştim. Ben kendimi keşfettikçe evreni keşfettim. Ben evreni keşfettikçe öfkemi dindirdim. Hakikatin ne kadar yakınımda durduğunu, önümdeki engeller nedeniyle göremedim. Korkularımın yerine merakımı koydum ve elime kalemi aldım üç sene önce… Bitmek tükenmek bilmeyen merakım yolumu aydınlatan ışık oldu, kitaplar en yakın arkadaşlarım, bugün hayatta olmayan binlerce deha dostum oldu… Hiçbirini kendime saklayamazdım. Bu kadar bencil olmak, insanın yaradılışına tersti. Hakikatin nerede durduğunu görüyorum artık, beni hiçbir güç ondan alıkoyamaz…İnanın! Cesur olun! Dönüşün! Değişime ayak uydurun! Gelecek biz’im, çünkü zaman biz’iz.

YORUM YAP