“Düne dönmenin faydası yok, çünkü o zamanlar farklı bir insandım.” Alıce

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
yukarı

ZOOM, TALEPLERE KARŞILIK VERİYOR

Pandemi sürecinde, evden çalışmanın da artmasıyla online çalışma platformlarına olan talepteki artış malum. Bu platformlar arasında en popüleri kuşkusuz Zoom. Salgınla birlikte iş dünyasının tercihi olmanın yanında bireysel kullanım, eğitim ve kamu kuruluşları arasında da kendine yer edindi. 

Yakın zamanda 2021 mali yılı birinci çeyrek raporlarını paylaşan kurumun açıklamasına göre toplam geliri, yüzde 169 oranında arttı. Aralık 2019 gibi yakın bir tarihte günlük 10 milyon olan toplantı katılımcısı, Nisan 2020 itibariyle 300 milyona yükselmişti. Ocak ve Nisan 2020 arasında Türkiye’deki ücretsiz kullanıcı sayısının 139 kat arttığı da raporlar arasında. 

Artan taleple birlikte yeni güvenlik önlemleri almaya devam eden kurum, 1 Nisan’da duyurduğu güvenlik ve gizlilik programını adım adım uygulamaya devam ediyor. Tüm kullanıcıları için AES 256 bit GCM şifreleme standardının yanı sıra birçok güvenlik önlemini arayüzüne ekledi. Mesajlaşmalar ve dosya paylaşımını daha güvenli hale getirmek için çalışmalarını ise sürdürüyor. 

Kaynak: webrazzi

Yeditepe Üniversitesi, Çeviribilim mezunu. Makalelerle başlayan çevirmenlik yolculuğu kitaplarla devam etti. Şimdi ise özgün yazılar yazma heyecanını tatma peşinde.

YORUM YAP